Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robejškovi realisté: naděje pro vlastence, nebo řízená opozice?

29. 11. 2016 14:07:07
Aneb realistický pohled na stranu, která v mnoha vlastencích vzbudila nadšení – přestože zatím není zdaleka jasné, že se skutečně jedná o protisystémovou opozici, kterou zde nutně potřebujeme.

Realisté. Na první pohled sympatická strana s pronárodním programem. Ozývají se hlasy, že konečně přichází to, po čem lidé volají – seriózní strana s charismatickou osobností v čele, která má potenciál sjednotit rozdrobenou opozici do příštích parlamentních voleb. Jsou ale robejškovci skutečnou spásou pro český stát? Oprosťme se na chvíli od růžových brýlí a pojďme se na Realisty podívat realisticky.

Mezi jejich silné stránky patří bezesporu charismatická osobnost Petra Robejška. Tento politolog si získal řadu lidí svojí hlasitou kritikou politické korektnosti a elitářství (v čemž mu dávám jednoznačně za pravdu). Také skutečnost, že na něj plivou slunkomanči, je jedním z předpokladů potenciálního protisystémového politika. Nicméně i zde vyvstává řada otazníků. A nemyslím tím jen peníze od lidí spojených s Pentou – jako spíše některé skutečnosti, které sice nejsou tolik mediálně viditelné, nicméně mohou být klíčové.

Především je znát, že celý tento projekt byl pečlivě plánován dlouho dopředu. Je to vidět na mnoha skutečnostech – ať už je to vzorně vytvořený tým, logo a podrobně rozpracovaný kodex s (byť trochu vágním) programem, nebo třeba Robejškovo pečlivě připravované PR pomocí zdařilých veřejných přednášek a mediálních vystoupení. To nemusí samo o sobě nic znamenat, nicméně podobné dlouho připravované a pečlivě načasované akce jsou typické spíše pro projekty globalistů než pro pronárodní uskupení, která se častěji tvoří ,,ze spoda“.

Není též bez zajímavosti, že Petr Robejšek je členem institucí spojovaných s globálními kmotry (Římský klub, Rotary klub). Je samozřejmě možné, že se tam přichomýtl jen náhodou (nebo že se jej kmotři pouze pokoušeli dostat na svoji stranu, což se jim nepodařilo), nicméně to by musela být hodně velká shoda okolností.

Stejně tak je znát, že oproti některým původním Robejškovým vystoupením Realisté ,,vyměkli“. Na jejich stránkách se např. dočtete: ,,Realisté doporučují, aby Česko zůstalo členem EU, ale pozorně sledovalo vývoj a v případě nutnosti rozhodně a pružně reagovalo."

Tato ,,opatrná kritika" EU je rozhodně nedostačující pro stranu, která o sobě tvrdí, že hájí národní zájmy. Prvořadým programem pro skutečnou národní opozici musí být CZexit a zajištění konceptuální svrchovanosti státu – stejně tak jako vystoupení z NATO a vojenská neutralita, ochrana hranic před islamisty či zavedení koruny kryté skutečnými komoditami (např. zlatem). A tyto body v programu Realistů postrádám. Bude zajímavé sledovat, zda se tam tyto body časem objeví, nebo zda Realisté zůstanou ,,stranou mírného pokroku v mezích bruselských direktiv“.

Ze všech těchto skutečností vyvstává otázka, zda Realisté nejsou tzv. řízenou opozicí. Taková možnost by se totiž v současných poměrech přímo nabízela. V globální politice probíhají změny srovnatelné s koncem 80. let. Globální kmotři dosud uplatňovali svoji moc skrze politiku USA – nicméně už i oni pochopili, že USA se utrhly ze řetězu a že ponechat jim jejich moc by znamenalo velké riziko světové války. Ta by byla pohromou i pro globalisty, kteří si jinak z válek nic moc nedělají. Proto museli začít jednat.

Americké prezidentské volby byly ukázkovým střetem mezi globálními (Trump) a americkými (Clintonová) kmotry. Vítězstvím Trumpa byl započat proces ,,gorbačovizace“ USA – tedy oslabování moci amerických kmotrů ve světě. Není to ale výhra autentických národovců, jak se mnozí domnívají, nýbrž výhra globalistů – kteří budou svoji moc uplatňovat skrz jiné státy (patrně Čínu a Írán) a budou mít mnohem volnější ruce, protože si mnoho lidí myslí, že oni jsou stále součástí kmotrovského systému USA a že prohrávají.

Je tedy dost pravděpodobné, že lidé budou znovu oklamáni – stejně jako v 89. roce, kdy padl SSSR. Tehdy si lidé také mysleli, že od západu přichází svoboda – a až příliš pozdě pochopili (a někteří dosud vůbec), že jsme pouze řízeni těmi samými lidmi skrz druhou stranu. Stejně tak mohou teď globalisté nechat padnout USA a vytvořit pro evropské státy iluzi konceptuální svobody – a mezitím se nenápadně dostávat do struktur řízení nového režimu, tak jako to udělali po 89. roce.

A je velmi pravděpodobné, že stejně jako tehdy si globalisté vytvoří již před převratem svoji ,,řízenou opozici“, která posléze převezme moc a umožní globalistům dostat se do řídících struktur. Zbývá jen otázka, kdo tuto úlohu převezme. V poslední době se spekuluje především o Okamurovi a jeho SPD, popř. o Alternativě pro ČR. A právě nová strana s pečlivě připraveným a načasovaným startem, jako jsou Realisté, nutně musí vzbuzovat dojem tohoto účelu.

Každopádně, teprve až další vývoj ukáže, co jsou Realisté doopravdy zač. Zda se kolem Robejška vytvoří jednotný blok skutečné pronárodní opozice – nebo zda se potvrdí moje domněnky o jejich roli řízené opozice. A upřímně – já sám doufám, že se nakonec ukáže, že se v tomto článku pletu. Protože pronárodní strana s takovýmto potenciálem je přesně to, co by česká politika potřebovala.

Realisté, nebo spíš surrealisté? :-) Autor koláže: JS

Autor: Jan Sedláček | úterý 29.11.2016 14:07 | karma článku: 0.00 | přečteno: 30x

Další články blogera

Jan Sedláček

Státní ochrana přírody by neměla řešit papíry, ale důležité věci

Aneb moje osobní zkušenosti s tím, jak jsou orgány ochrany přírody natolik zahlcené papírováním kvůli drobnostem, že nezvládají řešit drancování naší krajiny.

9.10.2017 v 16:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 | Diskuse

Jan Sedláček

Když má policie tolik síly, proč nevyklidí slunkomanče z Kliniky?

A tu sílu má. Neříkejte, že ne. Na vlastní oči jsme ji viděli při rozhánění protiislámských demonstrací v minulých letech.

26.9.2017 v 19:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 7 | Diskuse

Jan Sedláček

Německo se propadá do totality. Za žert o migrantech pokuta 35 tisíc

Svobodná společnost byla v Německu zcela nahrazena diktaturou politické korektnosti. Něco podobného ostatně známe i od nás z minulého režimu; výborně to popisuje román Milana Kundery s názvem „Žert“.

15.6.2017 v 10:48 | Karma článku: 4.92 | Přečteno: 104 | Diskuse

Jan Sedláček

Británie bojuje, Francie se vzdává. Stejně jako ve 2. světové válce

Aneb historicko-politická glosa ke kontrastu mezi brexitem na jedné straně – a francouzskými prezidentskými volbami, kde lidé rezignovali na obranu před zničením vlastní země, na straně druhé.

17.5.2017 v 15:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Ponec

Demokracie je, když lidé zvolí svobodně co chci já

Alespoň tak vyzněly názory většiny politických lídrů tak zvaných demokratických stran ohledně referenda pro vystoupení z EU v poslední debatě na obrazovkách TV.

20.10.2017 v 22:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 41 | Diskuse

Adam Mikulášek

Proč nechci euro

Není to ani tak proto, že nějak emocionálně lpím na koruně, již jsme zdědili po Rakousku-Uhersku. Mé důvody jsou ryze praktické, ať v ekonomické nebo politické rovině.

20.10.2017 v 19:11 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 657 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus už zase volí Václava Klause!!!

Dějiny se opakují ve spirále. Dialektika dějin je neúprosná a tak nám zase zasedne ve sněmovně Václav Klaus. Poprvé to byla fraška, co to bude teď?

20.10.2017 v 18:26 | Karma článku: 8.55 | Přečteno: 208 | Diskuse

Jan Dvořák

Sociální garsonka jako hůl na Neovlivnitelného Janečka

Zbytečným přeceňováním osudovosti těchto voleb, jestliže ty příští, jistě osudovější, se budou konat nejpozději za čtyři roky, vytvářejí média umělou clonu, přes níž nevnímáme příkoří všedního dne, páchaná na spoluobčanech.

20.10.2017 v 18:08 | Karma článku: 13.18 | Přečteno: 367 | Diskuse

M. K. Pijáček

Volby jsou na …

Pokud zastáváte podobné stanovisko a k volbám nejdete, dám vám jednu radu. Po volbách laskavě držte hubu, poněvadž to bude jen a jen vaše vina, že dopadly, jak dopadly.

20.10.2017 v 17:48 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 286 | Diskuse
Počet článků 165 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1209

Kvůli neserióznímu přístupu adminů iDnes.cz přesouvám základnu mé tvorby na své další blogy:

naParlamentních listech

a na stránce Necenzurujeme.cz

Jsem místopředseda Národní demokracie a občan Rokycan.

Povoláním student, začínající spisovatel (autor povídkové knihy ,,Štramácká dobrodružství I.") a drobný živnostník, přesvědčením vlastenec, konzervativní pravičák a odpůrce komunismu – zejména toho, který sem přichází z Brusele. Ve volném čase též publicista, mj. autor eseje ,,Demokracie rozkvétá´´ a více než stovky článků s převážně politickými tématy.

Všechny mé texty mohou být volně kopírovány k nekomerčním účelům, bude-li uveden autor.

 

Můj účet na Twitteru

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.