Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pokus o český majdan nevyšel. Výsledkem je naopak posílení Zemana

4. 11. 2016 13:32:31
A to si americko-,,čeští“ aktivisté dali hodně záležet. Dokonce se nestyděli vláčet po světě téměř devadesátiletého člověka, jen aby dosáhli svého cíle – posílení vlivu amerických kmotrů na ČR.

Zpočátku to vypadalo slibně. Jiří Brady byl svými loutkovodiči vtažen do hry přesně v tu pravou chvíli. Média se toho chytla s takovou vervou, jako by jeden nevyznamenaný strýček byl problémem, který zcela zastíní islamizaci evropských států či současné nepokoje a masové protesty ve Francii. A díky mohutné mediální podpoře se podařilo spáchat i demonstraci na Staroměstském náměstí (která byla sice zanedbatelná oproti loňskému desetitisícihlavému pochodu národoveckých sil, nicméně mnohem větší než obvyklé sluníčkářské seance).

Už to chvíli vypadalo, že se pod Zemanem rozkýve prezidentské křeslo a staneme na prahu majdanu. Jenže pak začalo leccos skřípat. Již samotná chronologie událostí totiž naznačovala, že všechno je jinak, než tvrdil Herman – jeho strýček totiž nebyl mezi vyznamenanými již několik dnů před tím, než se Herman sešel s tím tibetským marxistou. A když se do ČR dostala informace z Kanady, že žádné vyznamenání pro Bradyho nebylo předem oznámeno, tak se konstrukce hermanovců zhroutila jako domeček z karet. A s odstupem několika dnů, po splasknutí mediální bubliny, vidíme, že důsledky této hry jsou nakonec přesně opačné, než jaký byl cílový vektor hermanovců.

Jedním z důsledků kupříkladu bylo znemožnění Michal Horáčka v očích veřejnosti. Horáček si totiž v minulých týdnech dával velký pozor na to, aby se svými výroky nezařadil mezi pražskou kvákárnu – protože moc dobře věděl, že právě to by jej poškodilo v očích voličů a dost mu ztížilo cestu na Hrad. Nicméně 28. října byl natolik přesvědčen o svém budoucím úspěchu, že ztratil opatrnost a na Staromáku vystoupil spolu s řadou slunkomančů – čímž odkryl své karty a odhalil, že je pražskokavárníkem až do morku kostí.

O dalším důsledku – posílení prezidenta Zemana – pojednává průzkum společnosti SANEP. Podle tohoto průzkumu si 48,2 % občanů myslí, že hysterie okolo Bradyho je útokem na hlavu státu. Pouze 21,4 % respondentů vidí vinu na straně Zemana. Stejně tak je příznačné, že u 31,1 % lidí tato kauza ovlivnila jejich pohled na Zemana kladně a pouze u 22,3 % občanů záporně (u ostatních to názor na Zemana neovlivnilo). Dokonce i relativně mainstreamový průzkum tedy připouští, že vítězem této bitvy se stal Zeman.

Důvod, proč tomu tak je, není vůbec složitý – přesto jej slunkomanči odmítají pochopit. Spočívá v tom, že stále více lidí přestává věřit mainstreamovým médiím – a proto tito lidé nenasedli na uměle vyvolanou mediální vlnu okolo ,,nevyznamenaného strýčka“. Řada lidí má dokonce vyvinutý instinkt (ještě z dob minulého režimu, ale dodnes platný), že pravda se většinou blíží pravému opaku toho, co říkají média. V podstatě se tedy dá říct, že čím intenzivněji nám média vštěpují svoji ,,pravdu“, tím více se lidé obracejí k alternativním názorům.

Samozřejmě že Zeman není ideální prezident. Má i své stinné stránky – jako je např. jeho přehnané eurohujerství, podpora burešovin či koketování s globálními kmotry, kteří opouštějí potápějící se USA a chtějí začít svůj vliv uplatňovat skrz Čínu. Nicméně si stále myslím, že ze současných vrcholných politiků je Zeman nejmenším zlem. A – na rozdíl od ostatních politiků – alespoň občas hájí i zájmy ČR.

Proto jsem rád, že bitva Zemana proti hermanovcům dopadla takto. Nicméně je prakticky jasné, že se havloláskaři jen tak nevzdají a přijdou s dalšími pokusy o český majdan. Je dost možné, že k tomu využijí blížící se 17. listopad. Nicméně pokud se nepoučí ze svých chyb, mohou jejich aktivity přispět naopak k tomu, že Zeman příští prezidentskou volbu vyhraje již v prvním kole.

Autor: Jan Sedláček | pátek 4.11.2016 13:32 | karma článku: 0.00 | přečteno: 56x

Další články blogera

Jan Sedláček

Státní ochrana přírody by neměla řešit papíry, ale důležité věci

Aneb moje osobní zkušenosti s tím, jak jsou orgány ochrany přírody natolik zahlcené papírováním kvůli drobnostem, že nezvládají řešit drancování naší krajiny.

9.10.2017 v 16:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 | Diskuse

Jan Sedláček

Když má policie tolik síly, proč nevyklidí slunkomanče z Kliniky?

A tu sílu má. Neříkejte, že ne. Na vlastní oči jsme ji viděli při rozhánění protiislámských demonstrací v minulých letech.

26.9.2017 v 19:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 7 | Diskuse

Jan Sedláček

Německo se propadá do totality. Za žert o migrantech pokuta 35 tisíc

Svobodná společnost byla v Německu zcela nahrazena diktaturou politické korektnosti. Něco podobného ostatně známe i od nás z minulého režimu; výborně to popisuje román Milana Kundery s názvem „Žert“.

15.6.2017 v 10:48 | Karma článku: 4.92 | Přečteno: 104 | Diskuse

Jan Sedláček

Británie bojuje, Francie se vzdává. Stejně jako ve 2. světové válce

Aneb historicko-politická glosa ke kontrastu mezi brexitem na jedné straně – a francouzskými prezidentskými volbami, kde lidé rezignovali na obranu před zničením vlastní země, na straně druhé.

17.5.2017 v 15:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Ponec

Demokracie je, když lidé zvolí svobodně co chci já

Alespoň tak vyzněly názory většiny politických lídrů tak zvaných demokratických stran ohledně referenda pro vystoupení z EU v poslední debatě na obrazovkách TV.

20.10.2017 v 22:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Adam Mikulášek

Proč nechci euro

Není to ani tak proto, že nějak emocionálně lpím na koruně, již jsme zdědili po Rakousku-Uhersku. Mé důvody jsou ryze praktické, ať v ekonomické nebo politické rovině.

20.10.2017 v 19:11 | Karma článku: 22.68 | Přečteno: 651 | Diskuse

Karel Trčálek

Václav Klaus už zase volí Václava Klause!!!

Dějiny se opakují ve spirále. Dialektika dějin je neúprosná a tak nám zase zasedne ve sněmovně Václav Klaus. Poprvé to byla fraška, co to bude teď?

20.10.2017 v 18:26 | Karma článku: 8.09 | Přečteno: 207 | Diskuse

Jan Dvořák

Sociální garsonka jako hůl na Neovlivnitelného Janečka

Zbytečným přeceňováním osudovosti těchto voleb, jestliže ty příští, jistě osudovější, se budou konat nejpozději za čtyři roky, vytvářejí média umělou clonu, přes níž nevnímáme příkoří všedního dne, páchaná na spoluobčanech.

20.10.2017 v 18:08 | Karma článku: 13.18 | Přečteno: 366 | Diskuse

M. K. Pijáček

Volby jsou na …

Pokud zastáváte podobné stanovisko a k volbám nejdete, dám vám jednu radu. Po volbách laskavě držte hubu, poněvadž to bude jen a jen vaše vina, že dopadly, jak dopadly.

20.10.2017 v 17:48 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 285 | Diskuse
Počet článků 165 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1209

Kvůli neserióznímu přístupu adminů iDnes.cz přesouvám základnu mé tvorby na své další blogy:

naParlamentních listech

a na stránce Necenzurujeme.cz

Jsem místopředseda Národní demokracie a občan Rokycan.

Povoláním student, začínající spisovatel (autor povídkové knihy ,,Štramácká dobrodružství I.") a drobný živnostník, přesvědčením vlastenec, konzervativní pravičák a odpůrce komunismu – zejména toho, který sem přichází z Brusele. Ve volném čase též publicista, mj. autor eseje ,,Demokracie rozkvétá´´ a více než stovky článků s převážně politickými tématy.

Všechny mé texty mohou být volně kopírovány k nekomerčním účelům, bude-li uveden autor.

 

Můj účet na Twitteru

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.